30/12/2017

סקר הרגלי הגלישה של הצרכן הישראלי באינטרנט 2015-2017

במשך שנתיים אספנו נתונים על אודות הרגלי הקנייה של הצרכן הישראלי באינטרנט. להלן כמה נתונים מסקרנים שקיבלנו:

כמחצית מהגולשים מבצעים קניות באינטרנט לפחות פעם בשבוע. הזירה המבוקשת היא פייסבוק. רשתות טוויטר, אינסטגרם (או, "אינסטוש") ולינקדאין שתפסו תאוצה בשנים האחרונות, עדיין לא הגיע לממדיה.

בישראל 2017 רוב הצרכנים מגלים עדיין העדפה ברורה לקניות בחנות פיזית, ולא באינטרנט. עם זאת, בין הצרכנים שקונים באינטרנט רובם מעדיפים לקנות ישירות דרך הספק / החנות האינטרנטית שלו, ולא דרך זירות אינטרנטיות שמאגדות מספר חנויות וגובות עמלות עבור הענקת המרחב האינטרנטי.

מעניינים במיוחד הממצאים אודות שיטות הפרסום באינטרנט. בין אנשי המקצוע שבינם כלכלנים, פרסומאים, יועצים לעסקים קטנים ואנשי עסקים עצמם – רווחת דעה שהקידום היעיל ביותר של העסקים הוא בקמפיינים מסחריים או בשיטה המוכרת – "מפה לאוזן". אך, הצרכן הישראלי באינטרנט הפתיע בתבונתו הצרכנית. רוב הגולשים מעדיפים במקום הקמפיינים המתוזמנים של בתי העסק להסתמך על חיפוש מידע עצמאי במנוע החיפוש גוגל ובמאגרי מידע אחרים. כמו כן, מרבית הצרכנים לא מסתמכים בבחירתם על השיטה הישנה "מפה לאוזן".

ולסיכום, בשנים האחרונות עלתה על סדר היום הציבורי סוגיה בוערת של הזרמת הקונים מישראל לזירות הבינלאומיות כמו איביי, אלי אקספרס, אמזון ואחרות. הקולות של הגולשים בסקר שלנו נחצו שווה בשווה בין אלה שמעדיפים לקנות דרך האינטרנט בחו''ל לאלה שמעדיפים לקנות דרך האינטרנט בישראל.

בנימה אופטימית זאת עבור הצרכנות הישראלית באינטרנט, אנחנו מודים לכל המשתתפים בסקר 2015-2017 של סטודיו גרפינס ופותחים את שערינו למשתתפים בסקר אינטרנטי חדש. כנסו, שתפו אותנו בעמדתכם, השפיעו על התגבשות זירה צרכנית הוגנת ונבונה בישראל, והרוויחו 20% הנחה על כל הקולקציות באתר שלנו.

קנייה מהנה ובטוחה לכל הגולשים במרחב האינטרנטי הישראלי!

סטודיו גרפינסאין תגובות:

פרסום תגובה