רעיונות לעיצוב

מדבקות לעיצוב הפנים

לפעמים טאץ' קטן הוא זה שעושה את כל ההבדל. זה נכון לא רק לתחום האפנה, אלא גם לכל תחום עיצובי באשר הוא, וכמובן גם לעיצוב הפנים. ליין המדבקות המאוירות (ראו כאן) ממחיש את הרעיון, ומאפשר לשדרג את האווירה בסביבת הבית, העבודה ואפילו ברכב באמצעות איור מקורי, ולהעניק אווירה חדשה ומרעננת לחלל הפנים. 

כדי ליצור את השינוי המבוקש לא מספיק לבחור את הקיר "הנכון" או את החלון "הנכון". בבחירת המרחב לשינוי נסו לפתח מבט של "הזרה" - להתבונן על המרחבים המוכרים ו"הידועים עד הפרט האחרון" במבט מרוחק: נסו להתייחס לנוף שנשקף מהחלון, לפרטים ולחפצים השונים במרחב זה - מדפי ספרים, עציצים ועוד. השתמשו בדמיון ובתחושה הפנימית וגייסו לעזרתכם את הצורניות, הצבעוניות ואת המרקמים של הפריטים שנמצאים בסביבה. 


לא כדאי להתעלם גם מהחפצים שאולי "מפריעים" או מציקים לנו עיצובית. לפעמים שאלת השאלות היא "למה זה זה "מפריע"?. והעצה הכי טובה - לא לברוח מן השאלה, אלא לנסות להתמודד איתה בתבונה. אפשר להפוך גם את "המכשולים" העיצוביים לאתגרים מעשירים ולראות בהם הזדמנות לשינוי. נצלו את הפריטים החריגים בנוף לשם יצירת השיח איתו, לשם אפקט ההפתעה. 


דוגמה קלאסית לשימוש במבט ההזרה היא שימוש בנוף מחוץ לחלון. בדוגמה להלן השתמשנו בנוף הטבעי שהטבע נתן לנו - העצים מעבר לחלון - כדי "להושיב" על הענפים של אחד העצים דמות כלשהי. במקרה זה בחרנו בדמות שמשתלבת בנוף וחורגת ממנו כאחד, וזאת לשם יצירת אפקט ההפתעה. מצד אחד, הדמות של מכשפה שמשתלבת יפה עם הנרטיבים מימי הביניים על אודות היערות ומעשי הכשפים שבהם, כמעט על פי המעשיות של האחים גרים. מאידך, המכשפה שלנו... דגה דגים. ממממ... על הענפים? - כן, על הענפים. הדיסוננס שנוצר בין הדגים והציפייה למים (עבור הדגים) מעניקה לסביבה המעויירת שמעבר לחלון ציפייה אחרת, משאירה מקום לדמיון פורה, ויוצרת את אפקט ההפתעה. דוגמה נוספת שעולה בהקשר זה - חפצים שנמצאים בשימוש יומיומי: ספלים או עציצים על אדן החלון. גם הרימת ספרים או כל פסלון שהוצב על מדפים, שולחנות ועוד - יכולים לשמש כסביבה מתבקשת לרה-דיזיין של החדר.נסו להיות מקוריים, ויחד עם זאת ללמוד על טכניקות ההדבקה מן ההתנסות של אחרים. זכרו, שלמדבקות אין מקום מוגדר וצפוי מראש. הן נועדו גם לשדרג את המראה הקיים, וגם להפתיע וליצור מציאות חדשה ובלתי צפויה. נסו בעצמכם וספרו לנו, איך יצא. שתפו אותנו ברעיונות שלכם - כאן או בדף הפייסבוק שלנו.***********רעיונות לעיצוב הרכב

רכב נותן לנו הזדמנויות עיצוב רבות משחשבנו. לעצב גם על משטח זכוכית וגם על משטח מתכת, לשלב בינם, וליצור אינטראקציה בין חלל הפנים והעיצוב מבחוץ - כל זה מעורר שפע של הזדמנויות עיצוב. נשאר רק ליישם... חלונות, דלתות, פגוש, מראות ועוד... נסו לגייס את הדמיון הכי נועז שלכם, ויש סיכוי סביר שתמצאו לו יישום ייחודי ומהפנט על הרכב שלכם. 


מיותר לציין שבחיים העירוניים שלנו, עם העומסים הכבדים, הצפיפות בדרכים, קשיי החניה, ומה לעשות - גם נהיגה לא זהירה - כל אחד מאיתנו נחשף (בצער רב) גם לריבוי השריטות והפגיעות הקטנות על המתכת, ודווקא במקומות הכי בולטים לעין. מעבר לפגיעה במחירון הרכב, זה, כמובן, גם הורס את מצב הרוח של בעלי הרכבים. אבל, גם כאן השימוש במדבקות נועד לעזור להתמודד עם הבעיה. אפשר להתאים מדבקות עפ''י גודלן ומיקומן לאיזורים הכי בלתי צפויי ברכב, ובכך לנצל את המכשול כהזדמנות עיצובים נדירה וחסרת תקדים...

המדבקות עוזרות לכם גם לאתר את הרכב במתחמי החניונים הגדולים... בימינו, עם ריבוי הדגמים המשוכפלים משימה זו לא פעם הופכת למשימה מאתגרת במיוחד. 


ולבסוף, אל תשכחו להשתמש במדבקות עליזות ומצחיקות. הרי מצב רוח טוב עוד לא הזעיק לאף אחד על הכביש (ולא רק). חפשו מדבקות מעניינות לרכב, מדבקות מקוריות ונדירות. מגיע לכם ולרכב שלכם שדרוג קטן!

בפניכם רק כמה דוגמאות לעיצוב רכבכם. נצלו את המשטחים השונים ושתפו אותנו ברעיונות שלכם - כאן וברשתות החברתיות. 


יצירה מהנה לכולם!**********


טישרטים ישנים - לא זורקים!


עוד טרנד חדש בתחום העיצוב שהתפספס מהנוף המקומי שלנו - שימוש מחדש בטישרטים ישנים למטרה עיצובית. בעולם המערבי מצאו לטישרטים ישנים אינספור שימושים - אפילו תפירה של שמיכות... אבל, גם מי שלא ניחן בשפע של זמן ומיומנויות התפירה - הטישרטים יכולים לשמש לעזר בפרויקטים עיצוביים שונים, ולשדרג את הבית. 

מספיק רק לגזור את העיצוב מן הטישרט שכבר יצא מהשימוש ו... למסגר אותו. למטרה זו אפשר להיעזר בכל מסגרת שלידכם - באם זו מסגרת מהתמונה הישנה, או מסגרת מהמסגרייה הקרובה או מסגרת שנקנתה במיוחד למטרה זו באיקאה. כל מסגרת יכולה להקפיץ את העיצוב שלכם ולתת לו חיים חדשים במרחב הבית.

ככה זה עם טישרטים שאוהבים: גם כשהחולצה כבר לא בשימוש - מוצאים לה שימוש חדש שנשאר איתנו לאורך זמן. 

נסו וגלו רעיונות חדשים לשימוש חוזר של הטישרטים שלכם! העיקר - אל תזניחו אותם בארון.אין תגובות:

פרסום תגובה